New Czech school for children in the Southern California area/ Nova ceska skola pro deti v jizni KaliforniiNew Czech school for children in the Southern California area | Czechmatediary
≡ Menu

New Czech school for children in the Southern California area/ Nova ceska skola pro deti v jizni Kalifornii

This is a VERY EXCITING news for all of the Czech moms living in the Southern California area. I happened to have a meeting with Michal Sedlacek who is the Consul General of the Consulate General of the Czech Republic in Los Angeles. Among other things we also talked about a possible new Czech school for Czech children which would be located probably in Los Angeles (possibly also San Diego, depending on how many people in what area are interested). The school would run under the “School without borders” program, which is funded by the Czech Ministry of Foreign Affairs.

It all sounds wonderful, but the most important thing right now is to get as many Czech moms on the list as possible, so we can make this happen. I already have about 15 contacts but we need more than that. So, please, if you live in Southern California and are interested, leave your name and location (LA or San Diego?) in the comment area. You don’t need to leave your email address since it is already a requirement for leaving a comment, so I will be able to see it (but no one else will).

Also, if you know of anyone else who may be interested in this, forward him this article. Thank you!

 

CZ: Mam pro vas opravdu VYBORNOU NOVINKU! Nedavno jsem se sesla s panem konzulem Sedlackem a mimo jinych veci jsme diskutovali take moznost vzniku nove ceske skoly v jizni Kalifornii. Patrila by pod program zvany “Skola bez hranic”, ktery je dotovany ministerstvem zahranici. Skola by byla situovana pravdepodobne v okoli Los Angeles (mozna i San Diega), ale vsechno zalezi na mnozstvi zajemcu a kde bydli.

Tudiz vas prosim, jestlize mate o neco takoveho zajem, zanechte v komentech sve jmeno a a kde bydlite (LA area nebo San Diego area?) Email tam nemusite psat, protoze uz vyplnujete emailovou kolonku jednou v dobe, kdy onen koment pisete).

Jestlize vite o nekom jinem, kdo by se chtel se svymi detmi neceho takoveho zucastnit, preposlete mu teno clanek. Dekuji!

 

If you liked this post buy me a coffee! (Suggested:$3 a latte $8 for a pound) Thanks!

87 comments… add one
 • Tanja August 19, 2011, 2:31 pm

  Ahoj Hanko, no vidis, to mas zrovna stesti, vid? 🙂

 • Lenka August 23, 2011, 11:33 am

  Taky bych mela velky zajem. Mam holcicku 2 roky a 4 mesice a chlapecka 4 mesice.

 • Lenka August 23, 2011, 11:48 am

  Mam velky zajem. Mame holcicku 2 roky a 4 mesice a chlapecka, 4 mesice. Taky jsem se chtela zeptat jestli je tu nekde “czech daycare”, aby si mohli hrat s jinymi ceskymi detmi a slyset cestinu. A nevite jestli tu jsou skolky? Vim, ze se ptam moc, ale…. 🙂

 • Lenka August 23, 2011, 11:55 am

  To by bylo super! Dekuji moc za ten clanek! Mam velky zajem. Mame holcicku 2 roky a 4 mesice a chlapecka, 4 mesice. Taky jsem se chtela zeptat jestli je tu nekde “czech daycare”, aby si mohli hrat s jinymi ceskymi detmi a slyset cestinu. A nevite jestli tu jsou skolky? Vim, ze se ptam moc, ale…. 🙂

 • Tanja August 23, 2011, 2:17 pm

  Ahoj Lenko, a kde presne v jizni Kalifornii zijes?

 • Jana September 22, 2011, 2:10 pm

  Mam take zajem, mam 9 letou holcicku a zijeme v San Diegu v UTC. A take shanim nekoho, kdo by s ni mluvil cesky a pomohl s hlidanim, nemate nejake tipy?
  Dekuji Jana

 • jo ann October 20, 2011, 5:42 pm

  I am a daughter of a czech woman, who has passed on. I , myself, live in the Los Angeles area, and would go to the school myself!. Thank you, Tanja, Jo Ann

 • PETRA PETRY October 21, 2011, 5:16 pm

  I will be interested to meet with you and see if there is any interests in common. Do you speak still czech? 949-351-0347 Petra

 • Zuzana October 21, 2011, 11:33 pm

  Tiez mam zaujem – hoci som Slovenka – kedze tu nie je ziadna Slovenska skola, bola by som velmi spokojna, keby sa moje deti (3 a 5 rocne) naucili aspon po Cesky! 🙂 Sme v Los Angeles…

 • Alena Batson November 24, 2011, 11:50 pm

  Ahoj Tanjo,

  s radosti jsem si precetla novinku o budouci ceske skole v Kalifornii. Sama jsem zalozila dve skoly na Slovenku Prima, (1995) a soukrome osmilete gymnaziu (1997) . Prima byla prni soukroma zakladni skola na Slovensku . 11 let ziju v San Diegu a moje skola mi moc chybi.
  Bohuzel nemam uz male deti, ale rada bych se zapojila jako pedagog. Mam mnoho skusenosti.

  Drzim palce!

  Alena

 • Tanja November 25, 2011, 9:05 am

  Ahoj Aleno! Vyborne, profesionaly urcite budeme potrebovat. Dam ti vedet, az se dovim podrobnosti (ma to na starosti jedna pani v Los Angeles).

 • Regina Kvam November 27, 2011, 7:21 pm

  I am very interested in this school for my children. I have a 3.5 year old- so if there was a preschool class that would be perfect. My Father unfortunately never did teach his kids Czech but I don’t wish the same for my children. I am also interested in anyone who would be willing to tutor myself as well. Since I don’t speak much Czech I can always help in other ways- cooking, cleaning, and being an extra set of eyes. We are in Long Beach area now but moving to Hawthorne. thanks!

 • Jana November 27, 2011, 7:35 pm

  Aleno, take ziju v San Diegu- UTC/La Jolla. Nemela bys zajem vypomoct s vyukou anglictiny a cestiny pro mou dceru? Mam tel 760 828 7475. Dekuji a zdravim! Jana

 • Katerina November 30, 2011, 12:26 pm

  Mam 3 letou dceru a zuji v Calabasas a zajima me podpora ceskeho jazyka u nasich deti.

 • Tanja December 2, 2011, 2:49 pm

  Ahoj vsichni, toto mi prislo z konuzlatu, jestli uz jste to teda neobdrzeli:

  Vážení rodiče,

  děkujeme Vám za projevený zájem o účast Vašich dětí v připravovaném projektu „Škola bez hranic”. Pan generální konzul ČR v Los Angeles Michal Sedláček by Vás rád pozval na informativní schůzku, která se bude konat dne 11. prosince 2011 od 14 hodin na půdě Generálního konzulátu.
  Tato informativní schůzku je určena rodičům, kteří mají zájem, aby jejich děti navštěvovaly kurzy českého jazyka. Tímto e-mailem bych Vás a Vaše dítě/děti ráda pozvala na toto setkání, které bude doprovázeno promítáním českých večerníčků a pohádek pro děti s vystoupením kouzelníka, zatímco rodiče budou diskutovat ve vedlejší místnosti otázky spojené s výukou českého jazyka. Přítomna na setkání bude i uvažovaná paní učitelka.

  V příloze Vám posíláme pozvánku na promítání večerníčků pro děti a informativní schůzku pro rodiče spolu s přihláškou ke studiu českého jazyka pro Vaše děti, kterou, prosím Vás, v případě zájmu, zašlete na e-mail: losangeles@embassy.mzv.cz nebo přineste dne 11.prosince na výše uvedené promítání.

  Vyučování českého jazyka by, v případě dostatečného zájmu, začalo v lednu 2012. Vyučování, které bude rozděleno do tří až čtyř věkových skupin, bude probíhat od 14. ledna 2012 v Los Angeles a v Orange County a od 21. ledna 2012 v San Diegu, vždy jednou za čtrnáct dní.

  adresa setkání:

  Generální konzulát České republiky v Los Angeles

  10990 Wilshire Blvd., Suite 1100

  Los Angeles, CA 90024

  Prosíme Vás, potvrďte nám Vaší účast na tomto setkání, co nejdříve. Nejpozději do pondělí 5.12.2011.

  Těšíme se na Vaší návštěvu.

  S přáním krásného dne,

  Aneta Campbell

  Consulate General of the Czech Republic
  10990 Wilshire Blvd., Suite 1100
  Los Angeles, CA 90024

  tel.: (310) 473-0889
  fax: (310) 473-9813
  e-mail: losangeles@embassy.mzv.cz
  web: http://www.mzv.cz/losangeles

 • Tanja December 26, 2011, 10:50 pm

  Ahoj vsichni! Mam novinku z konzulatu (nevim, jestli tu neopakuji informace):
  Zveme Vás na informativní schůzku o výuce českého jazyka pro děti v San Diegu

  Setkání se uskuteční za přítomnosti pana generálního konzula Michala Sedláčka dne 28.12.2011 od 17:15 hodin v prostorách Platt College 6250 El Cajon Blvd., San Diego, CA 92115 v místnosti General Education Classroom – Purple

  Prosíme Vás, potvrďte nám Vaší účast na tomto setkání, co nejdříve. Nejpozději do úterý 27.12.2011. na losangeles@embassy.mzv.cz

  Těšíme se na Vaší návštěvu

 • Alena Batson December 27, 2011, 12:03 pm

  SUPER!
  Děkuji Tanjo, budu kontaktovat všechny své známe, případné zájemce.

  Alena

 • Tanja December 27, 2011, 10:01 pm

  nemas zac a hodne stesti!

 • kvetka December 30, 2011, 7:37 pm

  a slovenska skola by bola tiez dobra otvorit, alebo Cesko-Slovenska skola znelo by to moc dobre a mali by sme viac zaujemcov , mi zijeme v Arizone v Gilbert ak niekto este si tu so slovenska alebo ceska napis mi dakujem God Bless YOU

 • Tanja December 30, 2011, 8:25 pm

  Ahoj Kvetko, zacni sbirat zajemce, to je to nejdulezitejsi. Pak si klidne muzete udelat neco jen pro sebe kdyby ta oficialni skola nevysla.

 • Charty December 31, 2011, 10:54 pm

  Has there been any interest to an online program? My husband (Czech national) and I live near Seattle and are desperately trying to find materials/opportunities to teach our 7 yr old son. Thanks for your assistance.

 • Tanja January 1, 2012, 9:50 pm

  Hi Charty, there are so many people interested in something like that but resources are poor and outdated. Hopefully Rosetta Stone will come out with the Czech version soon!

 • Martina January 5, 2012, 9:11 pm

  I’d be very interested for my boys to attend (2 years and 5 months). Also interested in czech playdates and other activities involving families and children.

 • Martina January 5, 2012, 9:12 pm

  We live in Los Angeles.

 • Jana January 7, 2012, 7:54 am

  Ahojky,
  Ziji v Redondu Beach a mam 7 mesicniho syna. Rada bych nasla maminky s detmi podobneho veku v mem okoli na playdates. Pokud mate zajem napiste mi.

  Jana

 • Martina January 8, 2012, 11:26 am

  Ahoj Jano,
  my written czech is far from perfect, so I rather write in english: My younger son is 4 months old, my older one 2 years. Would love to get together!
  Martina

 • Jana January 9, 2012, 6:16 am

  Ahoj Jani z Redondo Beach,
  jsem taky Jana a bydlim v Huntington Beach. Nasim klukum je rok.
  Na zadnych play dates jsme zatim nebyli, tak to pro nas bude novy zazitek.
  Dohromady nas asi ale muze dat jen Tana jelikoz email zadne z nas neni viditelny.

 • Tanja January 9, 2012, 9:28 pm

  Jani, vy si tam klidne muzete napsat email ale takovej trosku incriptovanej, at vas nenajdou spamy. Pro jistotu ti ale poslu Janin email.

 • Lenka Dostalek January 12, 2012, 10:50 pm

  Radi by sme skolu v San Diegu, jak cesku tak slovensku! Ja som slovenka manzel cech. Deti maju 5 a 6 rokov. Potrebuju kamaratov s rovnakym jazykom! Dufam, ze nepisem neskoro na hlasovanie. Dajte prosim vediet ak sa nieco nove objavi.

 • Tanja January 13, 2012, 7:33 am
 • Emily February 17, 2012, 8:48 am

  Hi,
  I have a two year old and a three year old who actually speak Czech quite well because their grandparents are staying with us now and my husband speaks to them in Czech as well. However, we would really like to keep their Czech going and would LOVE to send them to Czech school. We are in Riverside.

 • Tanja February 17, 2012, 2:50 pm

  GREAT! Please contact the administration people at ceskaskola@yahoo.com

 • Alena Batson February 19, 2012, 3:46 pm

  Všichni příznivci ČESKÉ ŠKOLY WEST COAST, San Diego!

  Ráda bych se touto cestou podělila o radostnou novinku. Minulý týden jsme zahájili naše dva první kurzy českého jazyka pro děti předškolního a školního věku v České škole West Coast, San Diego.
  Jsem jednou z učitelek a mám ohromnou radost z našich prvních žáčků. První bývá vždycky to nejlpepší! Naše školička poroste každým dnem nejen co do kvantity ale hlavě do kvality.
  Mým osobním a celoživotním cílem je vytvářet na svých lekcích takové situace, aby každý student měl možnost zažít úspěch a úpřimně se z něj těšil.

  Děkujeme všem rodičům našich žáčků za projevenou důvěru a slibujeme, že uděláme vše proto, aby se děti ve třídě cítily dobře , hezky se pobavily a přitom se zdokonalily v českém jazyce .

  Všem žákům, rodičům i pedagogům naší školičky přeji hodně úspěchů a radosti z dobře vykonané práce.

  Alena

 • Renata O'Neill May 1, 2012, 2:16 pm

  Ahoj,

  Nevite, zdali v Los Angeles probihaji ceske krouzky o sobotach ci nedelich?
  Mam 5letou dcerku, ktera prestava mluvit cesky. Moc rada bych pro ni nasla kamarady, kteri mluvi mou rodnou reci.

  Predem dekuji za odpoved.

  S pozdravem,
  Renata

 • Kirkland Moody December 10, 2014, 4:55 pm

  Good Afternoon:

  My name is Kirkland Moody and I am casting some voices for a short documentary film about Auschwitz.

  I’m contacting you because we are searching for Czech men, roughly ages 16-35, who speak fluent Czech (as well as English) to record some quotes from people who were at Auschwitz during WWII.

  The recordings will be for a short documentary film which will play at a ceremony at Auschwitz on January 27. After that it will be part of the tour of the Auschwitz Memorial and Museum. The director is Academy Award and Emmy Award winner James Moll, co-founder of the Shoah Foundation.

  We are only casting voices, so people will not be on camera. The interviews for the project will be this Friday December 12th in Los Angeles. You do not need to be an actor or member of any acting union. The recording session will be on December 16th in Los Angeles. There is pay of $200 for anyone who is selected to record for the project.

  I can be contacted at castingmood@gmail.com or 213-949-5123.

  Thank you.

  Kirkland Moody
  Moody Casting
  castingmood@gmail.com
  213-949-5123

 • Tanja December 21, 2014, 7:25 pm

  Hi Kirkland,

  my blog hosting site was giving me problems so I did not get your comment until now….and it’s too late. Sorry!

 • Romana August 20, 2015, 8:10 pm

  Take bych mela zajem, jsme spise bliz San Diega. Chlapec ma rok a pul.

  Dekuji,

  ROMANA

Leave a Comment